من دو روز بود که در یاهو مسنجر این مشکل برام پیش امده بود با سایت ترفندستان در میون گذاشتم و مشکلم حل شد.

 اینکه  توی چت وقتی که من چه در حالت آنلاین و چه در حالت آفلاین بودم و کسی برام پیام ارسال می کرد پیامش ارسال نمیشد و منم که برای کسی پیام ارسال می کردم پیامم توی پنجره دیده نمیشد . یاهومسنجرم رو یه بار پاک کردم دوباره نصب کردم  راستی پیام من توی چت برای طرف ارسال میشد فقط توی این پنجره نمی تونستم این پیام رو ببینم . یا پیام طرف رو هم نمی تونستم توی این پنجره ببینم. ولی توی تاسک بار وقتی پنجره ی چت زیر دیگر پنجره ها بود این پیام دیده میشد . آنتی ویروس کسپراسکای نسخه ی فایروال و نود32 نسخه ی فایروال هم نتونستن این ویروس رو از بین ببرند.

راه حل این مشکل در این آدرس هست اونجایی که نوشته شده  راه دیگر.

http://www.tarfandestan.com/1389/09/11/chracters-problem-in-yahoo-messenger.html

رفتم توی ریجیستری یه پوشه ای رو حذف کردم و ری استارت کردم مشکلم حل شد.

به دلیل اینکه سایت ترفندستان باز نمیشه و ف.ی.ل.ت-ر شده این مطلب رو در ادامه ی مطلب ببینید.

یاهو مسنجر یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های چت و گفتگوی آنلاین است که با وجود معرفی سرویس‌های مشابه هنوز از محبوبیت آن کاسته نشده است. اما یکی از مشکلاتی که اخیراً در بین کاربران این برنامه شایع شده است مشکل نمایش پیام‌های رد و بدل شده در محیط یاهو مسنجر است. به این صورت که در پنجره چت، جملات ارسالی و دریافتی دیده نمیشود و صفحه خالی باقی می‌ماند. باید بدانید که این مشکل نه به دلیل وجود ویروس است و نه با کارهایی نظیر پاک کردن و نصب مجدد یاهو مسنجر حل می‌شود، چرا که مشکل از جایی آب می‌خورد که فکرش را نمی‌کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه رفع این مشکل بپردازیم.


پیش از هر کار بایستی بدانید این مشکل پس از نصب نسخه آزمایشی مرورگر Internet Explorer 9 به وجود می‌آید. اما با حذف کردن این مرورگر از روی ویندوز هم مشکل حل نمی‌شود.


اما جهت رفع این مشکل:

ابتدا به منوی Start بروید و عبارت cmd را وارد نمایید.

حال (ترفندستان) بر روی cmd.exe راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید (این کار را بایستی حتماً انجام دهید).

اکنون در پنجره Command Prompt ابتدا دستور زیر را وارد کرده و Enter بزنید:

regsvr32 jscript.dll سپس دستور زیر را وارد نموده و Enter بزنید:

regsvr32 vbscript.dllمشکل با انجام این کار حل خواهد شد.


دقت کنید که در صورتی که مشکل حل نشد، دو دستور زیر را نیز در محیط CMD وارد کنید:

regsvr32 msxml3.dll

regsvr32 scrrun.dll

در صورتی که مشکل باز هم حل نشد، آخرین نسخه Java Runtime Environment را از سایت www.java.com دانلود نموده و نصب کنید. سپس دستورات فوق را مجدداً وارد نمایید.


راه‌حل دیگر:

در صورتی که این ترفند موجب حل مشکل نشد و یا اینکه اصلاً این مشکل به دلیل نصب IE 9 حادث نشده بود، این ترفند را اجرا کنید:

بر روی منوی Start کلیک کنید و عبارت regedit را وارد نمایید.

پس از باز شدن رجیستری ویندوز،‌ به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones اکنون دقت کنید بایستی در پوشه Zones، تعداد 5 پوشه از 0 تا 4 وجود داشته باشد (0، 1، 2، 3 و 4). در صورتی که هر پوشه‏ دیگری به جز این 5 پوشه وجود داشت،‌ بر روی آن راست کلیک کنید و Delete را انتخاب کنید و پوشه اضافی را حذف کنید.

پس از این کار یک‏بار سیستم را از نو راه‏اندازی کنید.