X
تبلیغات
رایتل
ترفند کامپیوتر و اینترنت

خیلی ها رو میشناسم که بعد از چند سال که اینترنت هوشمند امده هنوز نمی دونن اینترنت هوشمند چیه؟ و چطوری میشه ازش استفاده کرد؟ بذارید اول بگم این اینترنت هوشمند چی هست؟

اینترنت هوشمند هم مثل اینترنت کارتی دایل آپ هست ولی فرقش اینه که بر عکس اینترنت با کارت ، نیازی به یوذر و پسورد نداره و کافیه شما در تنظیمات فقط یه شماره تلفن رو وارد کنید اونم شماره تلفن هایی که بیشتر با شماره ی 972 شروع میشه . اینطوری دیگه نیازی نیست هر باری یه کارت اینترنت بخرید و یوذر و پسورد بهش بدید. و چند ساعت بعد تموم بشه . با این شماره به راحتی می تونید به اینترنت متصل بشید و در آخر هم هزینه اش می افته روی قبض تلفنتون، الان توی کاشان هزینه ی هر دقیقه برای شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت 4 تومن هست و مخابرات هم 2 تومن میگیره ، میشه هر دقیقه ای 6 تومن، که به نظرم اگه می خواهید ساعات زیادی به اینترنت متصل باشید همون adsl رو بگیرید بهتره. 

روش تنظیم اینترنت هوشمند (IN):

1) به منوی start بروید و مراحل زیر را طی کنید:

All programs>Accessories>Communications>New Connection Wizard

2) next کنید و سپس Connect to the Internet و next را بزنید. در پنجره ی بعد گزینه ی 

Set up my connection manually را انتخاب کنید و next کنید. در پنجره ی بعد هم گزینه ی اولی و سپس next کنید.

3) در قسمت ISP Name نام شرکت یا هر نامی رو که می خواهید وارد کنید. و در پنجره ی بعد هم در قسمت Phone number شماره تلفن اینترنت هوشمند رو مثلاً 9724440 را وارد کنید.

4) در صفحه ی بعد یوذر و پسورد رو خالی گذاشته و next کنید.

5) در این پنجره  تیک گزینه ی Add a shortcut to this connection to my desktop را بزنید و finish کنید.

شرکت بایت کاشان : 9724440 ، برای کاشان : 9729900 ، برای آران  و بیدگل : 9720007

شرکت رهیاب : 9724222

شرکت فرا ارتباط کاشان : 9724220

شرکت اینترنتی دیگر : 9726030

شرکت ارتباط برتر کویر کاشان 9725571 

شرکت سپنتا : 9725572

اگه کسی توی کاشان شرکت های دیگه ایی هم میشناسه توی نظر دهید بهم پیام بده.

من دو روز بود که در یاهو مسنجر این مشکل برام پیش امده بود با سایت ترفندستان در میون گذاشتم و مشکلم حل شد.

 اینکه  توی چت وقتی که من چه در حالت آنلاین و چه در حالت آفلاین بودم و کسی برام پیام ارسال می کرد پیامش ارسال نمیشد و منم که برای کسی پیام ارسال می کردم پیامم توی پنجره دیده نمیشد . یاهومسنجرم رو یه بار پاک کردم دوباره نصب کردم  راستی پیام من توی چت برای طرف ارسال میشد فقط توی این پنجره نمی تونستم این پیام رو ببینم . یا پیام طرف رو هم نمی تونستم توی این پنجره ببینم. ولی توی تاسک بار وقتی پنجره ی چت زیر دیگر پنجره ها بود این پیام دیده میشد . آنتی ویروس کسپراسکای نسخه ی فایروال و نود32 نسخه ی فایروال هم نتونستن این ویروس رو از بین ببرند.

راه حل این مشکل در این آدرس هست اونجایی که نوشته شده  راه دیگر.

http://www.tarfandestan.com/1389/09/11/chracters-problem-in-yahoo-messenger.html

رفتم توی ریجیستری یه پوشه ای رو حذف کردم و ری استارت کردم مشکلم حل شد.

به دلیل اینکه سایت ترفندستان باز نمیشه و ف.ی.ل.ت-ر شده این مطلب رو در ادامه ی مطلب ببینید.

ادامه مطلب ...

چرا دکمه ی Standby ویندوز من خاموش است؟

این مشکل وقتی پیش میاد که شما کارت گرافیک رو نصب نکرده باشید.

برای حل این مشکل کارت گرافیک و همچین دیگر کارت ها رو نصب کنید.


یه نفر بهم پیام داد و گفت که فایل فشرده ای با فرمت وینرار داره که توش عکس هست این فایل رو از حالت فشرده خارج کرده و وقتی روی عکس کلیک می کنه تا عکس رو ببینه پیغام زیر رو بهش میده ولی با این حال بازم می تونه عکس رو ببینه ، ولی دلش نمی خواد پیغام زیر براش به نمایش دربیاد.

This page has an unspecified potential security risk.

would you link to continue?

این مشکل وقتی پیش میاد که شما این عکس ها رو داخل درایوی باز کنی که اون درایو شر شده باشه یا در حالت sharing باشه. که شما باید این عکس رو داخل درایوی اجرا کنی که شر نشده باشه یا درواقع به اشتراک گذاشته نشده باشه. شما قبلش اون فایل رو توی یه درایو دیگه از حالت فشرده خارج کن و در همون درایو که در واقع به اشتراک گذاشته نشده امتحان کن.


زیاد براتون پیش امده که مثلا از برنامه ای استفاده کردید که نوشته هاش فارسی بوده ولی بهم ریخته شده مثلا موقعه ای که از برنامه ی دانلود منیجر یا اوت لوک استفاده کردید این اتفاق پیش امده . وقتی  دانلود منیجر رو  فارسی کردید دیدید که به جای فارسی کلمات بهم ریخته ای نوشته شده یا توی برنامه ی outlook وقتی نام یکی از دوستانتون رو اد کردید می بینید که نامش به جای فارسی یه فرمت بهم ریخته ای شده . برای حل این مشکل سی دی ویندوز ایکس پی رو درون سی دی رام خود گذاشته و به کنترل پنل برید و در بخش Regional and language options و در تب Regional options در قسمت your own formats گزینه ی farsi رو انتخاب کنید و در تب Languages هم قبلا باید تیک گزینه ی اول رو زده باشید. و در تب Advanced هم در قسمت programs you want to use گزینه ی farsi رو انتخاب کنید و ok کنید . و سیستم رو ری استارت کنید.